הפרויקטים שלנו

בתים חמים לילדים במצוקה

אגודת יד ביד מפעילה 10 בתים חמים בכל רחבי הארץ, המארחים מדי יום ילדים בגילים 3-7, ממשפחות מצוקה המוגדרות על ידי הרשויות ב”רמת סיכון גבוהה”.

“בית חם” פשוטו כמשמעו – מקום בו הילד ירגיש כי הוא רצוי, שם דואגים לו, מטפחים אותו ומעניקים לו את הסביבה האוהבת שהיא זכותו הטבעית של כל ילד.

בבתים החמים, פוגשים הילדים צוות מטפלות חם ואוהב, המעניק להם את כל הדברים הבסיסיים, הנראים לכל ילד אחר פשוטים לחלוטין: לדעת לאכול מצלחת, לקרוא, לכתוב, לשחק עם חברים ועוד.

בבתים החמים זוכים הילדים לארוחות חמות וטריות המתבשלות במקום, הסעות הלוך ושוב, חוגי העשרה, פעילויות חינוכיות והשכלתיות, הקניית ערכים והרגלים נכונים, ובעיקר המון אהבה, שכל כך חסרה לילדים אלו, החיים בצל האימה, ומגיעים ממציאות חיים קשה, הכוללת הזנחה, רעב וסביבה אלימה.

קיומם של הבתים החמים והשפעתם החיובית, מונעים מהילדים להיחשף להשפעות הרחוב, ומעניקים להם הזדמנות להתפתח בצורה תקינה, מה שעשוי להפוך אותם בהמשך החיים, לשותפים במעגל התורמים והיצרנים בקהילה. מסגרת זו, מאפשרת אף להוריהם של הילדים להשתלב בשוק העבודה ולקיים אורח חיים נורמטיבי יותר.

בין בוגרי הבתים החמים, ניתן למצוא סטרטאפיסטים, אנשי היי-טק, רופאים, קצינים בצבא, עורכי דין ועוד.

מנכ”לים? בעלי חברות? קחו חסות על בית חם חדש בישראל! לפרטים נוספים לחץ כאן

מוקד אוזן קשבת

קו חירום הפתוח בכל יום, מבוקר ועד ערב, בפני כל אדם בישראל הנמצא במצוקה וזקוק לעזרה. המוקד, הוותיק בתחומו בישראל, מעניק ייעוץ אנונימי לחלוטין במגוון נושאים: הפגת חרדה, סטרס ובדידות, בעיות אלימות, קשיים במשפחה, יחסים בינו לבינה, חזרה בתשובה או בשאלה, התמכרויות ועוד.

את המוקד מאיישים מתנדבים אנשי מקצוע מתחומי הפסיכולוגיה, הסיעוד, החינוך והעבודה הסוציאלית, שעוברים הכשרה מקצועית ייחודית על ידי צוות העמותה. בשיחות הטלפון מעניקים המתנדבים למתקשר תחושת ביטחון, הקלה ופתרון לנושא פנייתו, תוך מתן מידע חשוב על גורמים מוסמכים שיכולים לטפל ישירות בבעיותיו.

מדי יום, פונים למוקד עשרות אזרחים, מצעירים ועד אזרחים ותיקים, ומבקשים רק שמישהו יקשיב להם. רובם מוצאים מענה והקלה בשיחה עם מתנדבי המוקד, המפעילים את הקו החם במסירות ובסובלנות רבה.

המוקד פתוח 7 ימים בשבוע בין השעות 10:00-22:00.

טלפון: 03-6204999 

אוזן קשבת – להקשיב, ולעתים להציל חיים

מעוניינים להתנדב במוקד? צרו איתנו קשר במייל: Yadbyd@zahav.org.il או בטלפון: 03-6203141

חלוקת סלי מזון

צוות העמותה מספק מדי חודש מאות סלי מזון למשפחות נזקקות, המופנות על ידי לשכת הרווחה, במטרה לתת להם לעבור את התקופה הקשה בכבוד ועל בטן מלאה. 

סלי המזון כוללים כמות נכבדת של שימורים, קטניות, שמן ומוצרי בסיס נוספים, בכדי להבטיח קיום ביטחון תזונתי נדרש. הסלים נארזים ומחולקים במשרדי העמותה, בהתאם לקריטריונים, תוך הקפדה מלאה על פרטיותו וכבודו של מקבל הסיוע.

בין הפונים לקבלת סלים אלו, ניתן למצוא קשישים, עולים חדשים, משפחות חד הוריות, מובטלים ואוכלוסיות נוספות הנמצאות בקשיים כלכליים, אשר אין בידן כסף לרכוש מוצרים בסיסיים עבורן ועבור בני ביתן.

השתלמויות ופיתוח מקצועי

אגודת יד ביד מקיימת השתלמויות לצוותי המועדוניות, להורים ולמתנדבי מוקד אוזן קשבת.

ההשתלמויות כוללות: ימי עיון לצוותי המועדוניות על ידי מדריכה בכירה ועובדת סוציאלית, ליווי והדרכה בתוך המסגרת ע”י מדריכה פדגוגית, וסדנאות מקצועיות למתנדבים המעניקים מענה טלפוני לפונים לקו החירום של ‘אוזן קשבת’.

הקרן להצלת חיי אדם

אחד מהפרויקטים הראויים לציון, התואם לחזון ולנתינה של אגודת יד ביד, הוא הקרן להצלת חיי אדם, אשר הושיטה סיוע למען מאות אזרחים שנזקקו לניתוחי חירום והשתלות בחו”ל, ושאינם טופלו ע”י מערכות בריאות אחרות.
 
הקרן הוקמה בשנות ה 80′, בעקבות שיחת טלפון מילד שסיפר שהוא זקוק להשתלת כבד, והוריו אינם מסוגלים לסייע לו בשל מצבם הכלכלי. הגב’ שלי חושן, נשיאת אגודת יד ביד, פתחה במבצע חירום וגייסה תרומות בסה”כ מעל 100,000 דולר לטובת מימון הניתוח של הילד וחייו ניצלו. מקרה זה, היה הבסיס להקמת הקרן להצלת חיי אדם, שהרחיבה את פעילותה למען מאות ילדים ומבוגרים ברחבי הארץ שנזקקו לניתוחים והשתלות בחו”ל.
 
מאות האנשים שטופלו במסגרת הקרן, נשלחו לחו”ל להשתלות וניתוחי לב, כליות, כבד, מח עצם ועוד, בכל רחבי אירופה וארצות הברית.
הקרן הפעילה סניפים בחו”ל שסייעו לאדם שנזקק לניתוח ובני משפחתו, והעבירה את סכומי הכסף שגויסו לבתי החולים בהם התרחשו הניתוחים.
 
הסיוע ניתן לכל אדם שעמד בקריטריונים של משרד הבריאות ותקנון הקרן, על בסיס שוויוני, ובהתאם לאמצעים הטיפוליים והכספיים שעמדו לרשותה.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן