בתים חמים

חיבוק חם, ריח תבשילים, וחיוך שאומר: "כמה טוב לראות אותך", זוהי קבלת הפנים שכל ילד וילדה כמהים וזקוקים לה בשובם מגן הילדים. אך במציאות הישראלית של היום, ילדים רבים אינם זוכים לממש את הזכות הבסיסית הזאת. הזכות הפשוטה והטבעית כל כך לבית חם...

עבור מספר הולך וגדל של ילדים בגיל הרך, שרק הרחוב ו"תרבותו" האכזרית ורוויית האלימות מחכים להם אחרי הגן, שרק הרעב והמצוקה מעניקים להם את "חינוכם", הקימה אגודת יד ביד את הבתים החמים, מיבנה בדרום ועד נתניה בצפון – המהווים בשבילם אי של אהבה בתוך המציאות העצובה והמסוכנת שאליה נולדו.

בבתים החמים שלנו שוהים בכל יום מאות ילדים בני 3 וחצי עד 7 שנים, שהופנו על ידי לשכות הרווחה לאחר מיון קפדני. כאן הם מקבלים את כל מה שהוריהם, במצוקתם הרבה, אינם מסוגלים להעניק להם: ארוחת צהריים בשרית חמה, שאנו מבשלים במקום בכל יום, ארוחת ארבע וארוחת ערב מלאה ומזינה; חיוך חם ולב קשוב של צוות מקצועי, מיומן ואוהב; ידע וכישורי למידה שמכינים אותם לכיתה א; פעילויות העשרה בתחומים כמו: תרפיה באמצעות בעלי חיים, ג'ודו, התעמלות, מוסיקה ותנועה, שחשובים כל כך להתפתחותם בעולם המודרני שבו יחיו את חייהם. אולי חשוב מכל: כאן הם לומדים להקשיב ולדבר, לוותר ולעזור זה לזה, לשחק יחד בהנאה ולתקשר עם חבריהם בידידות וללא אלימות!